Ehitus

Ehitaja

„Ehitusfirma Hausers on Eesti ehitusturul tegutsenud üle 10 aasta. Selle ajaga oleme ehitanud üle 25 korterelamu ja üle 500 korteri ning see number kasvab igapäevaselt. Loomulikult oleme me ehitanud ka teisi hooneid, aga korterelamuid meile meeldib ehitada. Meil on olemas juhtimissüsteem ISO 9001, kuid lisaks sellele oleme juurutanud Hausersi oma juhtimissüsteemi korterelamute ehitusele, et pakkuda oma klientidele võimalikult kvaliteetset toodet. Meie varasemate ehitustöödega saate tutvuda siin

Tomy Saaron
Hausers Ehitus OÜ juhatuse liige

Arhitektid

2004. aastal asutatud arhitektuuribüroo Salto on oma enam kui kümne tegevusaasta jooksul valminud ehitistega saavutanud tuntust nii Eestis kui välisriikides ja pälvinud rohkelt erinevaid preemiaid, sealhulgas Riigi Kultuuripreemia ja 7 Kultuurkapitali aastapreemiat. Enamiku Salto senisest loomingust moodustavad avaliku funktsiooniga ruumid (Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meedia instituudi hoone, NO99 Põhuteater, Eesti Maaülikooli spordihoone, Viljandi Riigigümnaasium, Maanteemuuseumi välialad, Kosemetsa korterelamud jpt.)

Koos sellise tugeva tiimiga loome me teile uut kvaliteetset kodu!

 

Konstruksioon

Vundament Maja rajatakse raudbetoonist plaatvundamendile
Maa-alune parkla Maa-aluse parkimiskorruse seinad rajatakse monoliitsest raudbetoonist ja ligipääs parklasse toimub hoonevälise kaldtee kaudu.
Välisseinad Esimese korruse välisseinad ehitatakse monoliitsest raudbetoonist, alates teisest korrusest kasutatakse täisbetoneeritud betoonplokke ja termoprofiil karkassi. Välisseinte soojustuskihi paksus on 200-250mm
Siseseinad Korterite vahel kasutatakse täisbetoneeritud betoonplokk seinasid. Korteri sisesed kergseinad on metallkarkassil, kaetud kipsplaadiga ning heliisolatsiooniks mineraalvill. Seintele, kuhu on planeeritud köögimööbel, lisatakse kipsplaadi alla tugevuse andmiseks OSB-plaat.  Niiskete ruumide seintele tehakse võõphüdroisolatsioon.
Vahelaed Keldrikorruse vahelaeks on monoliitne raudbetoon. Maapealsete korruste vahelaed ja katuslagi on monteeritavatest raudbetoon õõnespaneelidest, osaliselt monoliitsed vahelaed. Vahelae plaadi peale paigaldatakse müra tõkestamiseks sammumüra plaadid ja valatakse betoonist pealevalu.
Katus Katuslagi rajatakse samuti raudbetoon õõnespaneelidsest. Katuse keskmine soojustuskihi paksus on 300mm. Katusekatteks on kahekihiline SBS kate.
Fassaad Linda maja välisfassaadi katteks on viimistletud puitlaudis. Kalevi maja välisfasaadiks on krohv ja viimistletud puitlaudis.
Aknad ja rõduuksed Hoonele paigaldatakse kolmekordse selektiivklaasiga Saksa tüüpi puitaknad.
Uksed Hoone välisuksed on alumiiniumprofiilist. Korterite välisuksed on puidust, lukustus Assa 565 või analoog. Tamme spooniga siseuksed, puidust ukseliistud. Sauna klaasuks.
Trepid Majasisesed trepitalad on monoliitsest raudbetoonist ja kaetud betoonist astmeplaatidega.
Rõdud Rõdude ja terrasside põrand on kaetud terrassilauaga.

 

Tehnovõrgud

Küte Hoone soojusvarustuse allikaks on linna kaugküttevõrk. Korterites on vesipõrandaküte ja iga toa temperatuuri saab termostaadi abil  eraldi reguleerida.
Ventilatsioon Igas korteris on kasutusel individuaalne soojustagastusega sissepuhke-väljatõmbe ventilatsiooniseade. Kõik toad on ventileeritavad. 
Veevarustus ja kanalisatsioon Hoone on ühendatud linna vee- ja kanalisatsioonivõrku. Sanitaartehnika vastavalt valitavale siseviimistluspaketile. Paigaldatud on ühendused pesumasinale. Hinnas ei sisaldu köögi valamu ja segisti. Korterid on varustatud kaugloetavate veearvestitega.
Sadevesi Katuse sadeveed juhitakse sadeveekanalisatsiooni.
Elekter Korterite peakaitsmed on 3x16A, korteri elektriarvesti on kahetariifne ning kaugloetav ja asub keldris. Korterite pistikupesad ja lülitid kuuluvad Legrand Niloé sarja. Korteritesse on paigaldatud esiku ja vannitoavalgustid. Tubdade valgustid ja nende paigaldus ei sisaldu hinnas.
Nõrkvool Korteritesse paigaldatakse andmeside kaabeldus (internet, telefon ja TV) - kaabeldus CAT 6. Igal korteril on video uksetelefonisüsteemi valmidus. Korterite valvesüsteemi kaabeldus on paigaldatud 1. korrusele.

 

Siseviimistlus

Laed Viimistletud raudbetoonist laed. Osaliselt (näiteks vannitubades) ehitatakse metallkarkassil kipslaed, mis pahteldatakse ja värvitakse.
Seinad Ruumide seinad on krohvitud, pahteldatud, värvitud (värvitoonid vastavalt Ostja soovile). Pesuruumide seinad on kaetud keraamiliste plaatidega (vastavalt valitud sisekujunduse paketile)
Põrandad Tubade ja esiku põrandad kaetakse 1-lipilise naturaalse spoonparketiga, spoon vastavalt valitud siseviimistluspaketile. Põrandaliistud on põranda tooni MDF spoonitud liistud. Märgades ruumides on põrand kaetud keraamilise plaadiga (vastavalt valitud sisekujunduse paketile)
Pesuruumid Vannitoa, dušširuumi, leiliruumi ja lisa WC põrandad on plaaditud; vannitoa ja dušširuumi seinad plaaditakse täies ulatuses, lisa WC seinad värvitakse. Laed värvitakse.
Leiliruum Kui korteris on saun, siis leiliruumi seinad on soojustatud ja kaetud lepa laudisega, ees klaasuks. Leiliruumi ehitatakse lava ja paigaldatakse valgusti. Elektrikerise võimsus valitakse vastavalt ruumi kubatuurile.

 Mõlemad hooned valmivad 2017.a. suvel

Võta ühendust

Martin Ellervee
+372 50 58 794